Portal_background_image

همايش همايش انقلاب اسلامي، منزلت زن ، تحكيم بنياد خانواده و سبك زندگي ايراني اسلامي در اراك برگزار شد

همایش « انقلاب اسلامی ، منزلت زن، تحکیم بنیاد خانواده و سبک زندگی ایرانی اسلامی» با همکاری کمیته بانوان و خانواده ستاد دهه فجر استان و با محوریت دفتر امور بانوان و خانواده استانداری در محل فرهنگسرای شهر با حضور مدیرکل امور بانوان استانداری ، جمعی از اساتید حوزه و دانشگاه ، مشاورین امور بانوان دستگاههای اجرایی و ... روز شنبه مورخ 16/11/95 دراراک برگزار شد.

خانم فرجی ، مدیر کل امور بانوان وخانواده در این همایش با تبریک روز پرستار و سی هشتمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی بیان داشتند :در بررسی تاریخی وقوع انقلاب اسلامی مشاهده می کنیم که امام خمینی (ره) نقش ویژه ای را برای زنان در مبارزات و به ثمر رسیدن انقلاب قائل بودند.

ایشان افزودند : زنان نه تنها در پیروزی انقلاب اسلامی بلکه در تثبیت  و تداوم آن نقش بسیار مطلوب و قابل توجهی را ایفا نمودند.

وي به تبیین نقش و جایگاه زن در عرصه های سیاسی اجتماعی و ...پرداخت و عنوان کرد : زنان همانطور که در امور خانواده عملکردی موفق دارند در عرصه های اجتماعی نیز توام با فداکاری ، ایثار ، تعهد و از خود گذشتگی عمل می کنند و همانگونه که در خانواده بار مشکلات را به دوش می کشند در عرصه های اجتماعی و فعالیت های مدنی نیز با تدبیر و دلسوزانه فعالیت می نمایند.

در ادامه خانم ایزدپناه ، استاد حوزه علمیه با توجه جایگاه نهاد خانواده در اسلام بیان داشتند :زنان و دختران ما به پیروی از رهنموده های ارزشمند امام راحل و مقام معظم رهبری توانستند به سطح زندگی اسلامی و تحکیم بنیاد خانواده دست یابند.

ایشان با اشاره به منابع متعدد موجود در عرصه زنان بویژه کتاب نظام حقوق زن در اسلام که توسط استاد مطهری نگاشته شده است بیان داشتند : رسیدن به زندگی ناب و تحکیم بنیاد خانواده جز در سایه و فرامین اسلامی میسر نخواهد بود.

قابل ذکر است که اجرای سرود ، کلیپ ویژه شهدای انقلاب اسلامی استان ،  اجرای برنامه های ورزشی توسط دانش آموزان دختر دبیرستان ، قصه گویی با موضوع دهه فجر ، مسابقه و اهداء  جوائز از دیگر برنامه های اجرا شده در این همایش بود.کارشناس امور بانوان دفتر امور بانوان و خانواده


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها