Portal_background_image

آقاي حقيقي : نشست شوراي هم انديشي بانوان

اولین جلسه شورای هم اندیشی بانوان در سال جاری به ریاست جناب آقای دکتر حقیقی ، معاون محترم سیاسی ، امنیتی و اجتماعی ، روز چهارشنبه مورخ 96/2/26 ساعت 11 صبح در محل سالن جلسات طبقه سوم استانداری برگزار گردد ، خواهشمند است دستور فرمایید نماینده محترم آن دانشگاه / اداره کل / مرکز (مطابق فهرست پیوست) رأس ساعت مقرردر جلسه یاد شده با آمادگی کامل و ارائه طرح و برنامه عملیاتی مشخص حضور بهم رسانند. دستور کار :‌ بررسی راه های افزایش نشاط اجتماعی زنان و ارائه طرح و برنامه های اجرایی در این زمینه توسط اعضاء

در ابتدا خانم فرجی مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده ضمن خیر مقدم وتبریک حلول ماه مبارک رمضان ، گفتند : یکی از ویژگی های جامعه امروزی گسترش شهر نشینی، تحمیل استرس های متعدد بر افراد، افزایش اختلالات روانی و ...است. در چنین جامعه­ ای، یکی از مهمترین دغدغه ها برنامه ریزی مناسب ، افزایش پویایی اجتماعی و روانی به عنوان مولفه­ ای مهم در سبک زندگی مردم است. بدون تردید این نشاط در عملکرد افراد در جامعه تاثیرگذار است با توجه بر اساس آخرین پژوهش بین المللی صورت گرفته، رتبه نشاط کشور ما در بین 157 کشور 105 تعیین شده است.نشاط احساسات مثبت و رضایت بخشی است که هر فرد در زندگی اجتماعی خود آن را تجربه می کند. ضمن تاکید بر نقش زنان در ارتقاء نشاط در خانه و خانواده و انعکاس آن در جامعه ، دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی بر آن شد تا طرح نشاط اجتماعی بانوان استان را تهیه و تدوین نماید که اجرای طرح نیازمند همکاری کلیه دستگاه های اجرایی می باشد. سپس به ارائه اهدف طرح(هدف اصلي طرح حاضر تدوين برنامه راهبردي ارتقای نشاط اجتماعي در بین زنان  استان مرکزی مي ­باشد که در کنار هدف فوق اهداف زير نيز پي­گيري مي ­شود)، ضرورت اجرای طرح  ، چشم انداز (بیانیه چشم انداز توسعه نشاط در میان بانوان  استان مرکزی: «استان مرکزی  1404، یکی از 5 استان اول شاد ، بانشاط و الگوی رشد سریع نشاط اجتماعی در کشور به جهت افزایش و ارتقاء سطح کمی و کیفی نشاط در میان بانوان استان) ، اهداف کلان ، آثار نشاط در زندگی اجتماعی  اجتماعی  ، استراتژی ها ، دستگاه متولی طرح ، فرایند پیگیری و اجرای طرح ، زمان اجرای طرح ، راهکارها و پیشنهادات  پرداخته شد. 

در ادامه جناب آقای دکترحقیقی معاون محترم سیاسی ، امنیتی و اجتماعی  ضمن تشکر از  حضور اعضا ، با اشاره به اهمیت  و آثار نشاط اجتماعی در جامعه گفتند : تأمل در کلام رهبر معظم انقلاب نشان دهندۀ این مسألۀ کلیدی است که نشاط اجتماعی وظهور آن در یک جامعه نه بر اساس مبانی و اصول قهری و از موضع بالا به پایین بلکه مقوله ای منبعث از چگونگی پویایی لایه های زیرین و حاصل تجربیات زیستی اعضای یک جامعه است، لذا روش شناسی تحقق نشاط اجتماعی با بهره گیری از واقعیات جامعه پیرامونی و با بهره گیری از ظرفیت های دینی و فرهنگی از جمله مسائل مهم و کلیدی به شمار می آید که باید با ژرف اندیشی و واقع گرایی مورد توجه قرار گیرد.

ایشان در ادامه به نکات و موارد قابل توجهی از موضوعات موثر از جمله توجه به زیباسازی فضای شهری و تاثیر آن در ایجاد نشاط اجتماعی در سطح جامعه پرداختند.


دسته بندی

کارشناس امور بانوان دفتر امور بانوان و خانواده


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها