Portal_background_image

كارگاه سبك زندگي اسلامي قرآني با حضور جناب آقاي دكتر اقبالي نسب كارگاه آموزشي

چهارمين جشنواره قرآني گلهاي محمدي (ص) و گلهاي فاطمي(س) به همين مناسبت كارگاه سبك زندگي اسلامي قرآني با حضور جناب آقاي دكتر اقبالي نسب مدرس و روانشناس درشهرستان هاي تابعه استان برگزار گرديد.

چهارمين جشنواره قرآني گلهاي محمدي (ص) و گلهاي فاطمي(س) به همين مناسبت كارگاه سبك زندگي اسلامي قرآني با حضور جناب آقاي دكتر اقبالي نسب مدرس و روانشناس درشهرستان هاي تابعه استان برگزار گرديد.

جشنواره قرآنی گل های محمدی و گل های فاطمی در 9 شهرستان استان مرکزی به ترتيب:
(آشتيان ، تفرش ، خمين ، خنداب ، دليجان ، فراهان ، كميجان ، محلات )  به مدت سه روز در تاريخ 17-18-19 برگزار مي گردد.

اين كارگاه آموزشي روز گذشته در شهرستانهاي دليجان ، خمين و محلات برگزار گرديد.

در اين كارگاه جناب آقاي دكتر اقبالي نسب در خصوص آشنایی با تعالیم و روح حاکم بر قرآن باعث ایجاد آرامش، کاهش اضطراب، نزدیکی به خداوند و غلبه بر هوای نفسانی می‌شود و به تبع آن، جرایم و آسیب‌های اجتماعی کاهش خواهد یافت.

وي افزود: اشاعه تعالیم قرآنی اضطراب، نگرانی و آسیب را کاهش می دهد و تحقیقات علمی نشان داده که راهبرد کاهش آسیب های اجتماعی و مقابله با رفتارهای نامتعادل، اخلاق مداری و انس با قرآن و عمل به آموزه های دینی است.

ايشان فرمودند : آسيبهاي اجتماعي ريشه در آسيبهاي فردي دارد كه اين آسيبها ريشه در خانواده دارد.

 خاطرنشان كردند: تجربه نشان داده کسانی که در زندگی آموزه های قرآنی را سرلوحه امور خود قرار داده و رفتار و کردار قرآنی داشته اند شاداب تر بوده و از بسیاری داروهای ضد افسردگی و بیماری های اعصاب و روان در امان هستند.

با هدف ایجاد نشاط معنوی و روحیه فراگیری قرآن با رویکرد برنامه های هنری، مفاهیم قرآنی و آشنایی نوجوانان با آیات حضرت حق برگزار می شود.
یکی از اهداف و نتایج برگزاری این جشنواره قطعا ایجاد فضای قرآنی در سطح شهرستان و تعمیم فرهنگ قرآنی خواهد بود و در واقع فرصت خوبی برای سمت و سوی قرآنی دادن به زندگی جوانان و نوجوانان است که یقیناً کاهش آسیب ها را در پی دارد.

جشنواره قرآنی در رشته های هنری، خطاطی، حفظ، مفاهیم و قرائت قرآن رقابت کنند.

 کارشناس امور بانوان دفتر امور بانوان و خانواده


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها