Portal_background_image

كارگاه آموزشي خود مراقبتي ،اصلاح سبك زندگي ونشاط ويژ ه بانوان شاغل دستگاههاي اجرايي برگزار شد

کارگاه آموزشی خود مراقبتی، اصلاح سبک زندگی و نشاط ویژه شاغلان دستگاه اجرایی با همکاری دفتر امور بانوان و خانواده استانداری و اداره کل ورزش و جوانان روز دوشنبه در مجموعه ورزشی شهدای پنج مرداد اراک برگزار شد.

در این کارگاه  سرکار خانم دکتر قناعت پیشه در خصوص خود مراقبتی توضیحاتی مبسوطی ارایه نمودند وگفتند: اولین گام در تحقق سلامتی فردی و اجتماعی خود مراقبتی است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
وی افزود: خود مراقبتی نیازمند خودآگاهی است که ترویج شیوه های بهبود سبک زندگی در تثبیت جایگاه خودمراقبتی در جامعه تاثیر گذار است.
ایشان بیان کرد: خود مراقبتی شامل اعمال اکتسابی، آگاهانه و هدف دار است که استرس، نا امیدی، کمبود شور و اشتیاق به زندگی و مشکلات عاطفی از جمله عوامل تاثیر گذار در محقق نشدن این امر حیاتی است و محافظت از سلامت ذهنی و جسمی، تامین نیازهای اجتماعی و روانی، پیشگیری از حوادث، بیماری ها و حفظ سلامت بعد از یک بیماری حاد از جمله اقدامات مرتبط با امر خود مراقبتی است.
قناعت پیشه احساس رضایت، اعتماد به نفس کافی، اعتماد و صمیمیت، شادی، میل و رغبت به زندگی و توانایی مقابله با استرس را از ابعاد روانی و عاطفی خود مراقبتی برشمرد که تاثیر غیر قابل انکاری در زندگی سالم یک فرد دارد.
وی عنوان کرد: بعد اجتماعی و معنوی دیگر ابعاد خود مراقبتی را تشکیل می دهد که روحیه شاد، همنشینی با افراد مثبت نگر و ارتباط با خداوند متعال از عوامل مهم و تاثیر گذار در اجرای صحیح این ابعاد است.

در ادامه کار گاه خانم امینی وخانم راهبی در خصوص اصلاحات حرکتی ونشاط بصورت عمل برای مشاورین امور بانوان برگزار نمودند .لازم بذکر است در این کار گاه آموزشی 55 نفر از بانوان شاغل دستگاههای اجرایی شرکت نمودند.کارشناس امور بانوان دفتر امور بانوان و خانواده


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها