Portal_background_image

سومين نشست مشاورين امور بانوان دستگاههاي اجرايي استان سومين نشست مشاورين امور بانوان دستگاههاي اجرايي استان

سومين نشست مشاورين امور بانوان دستگاههاي اجرايي استان روز چهارشنبه مورخ 1395/9/3 ساعت 8/30 صبح در محل سالن جلسات طبقه اول استانداري برگزار گرديد .

سومين نشست مشاورين امور بانوان دستگاههاي اجرايي استان روز چهارشنبه مورخ 1395/9/3 ساعت 8/30 صبح در محل سالن جلسات طبقه اول استانداري برگزار گرديد .

ابتدا خانم  فرجی مدير كل دفتر امور بانوان و خانواده  ضمن خير مقدم به حاضرين در جلسه و تسليت ايام جانسوز اربعين و رحلت پيامبر اكرم (ص) و امام حسن مجتبي )  اظهار داشتند: از آذرماه تا پایان سال جاري هفت کارگاه آموزشی برای بانوان در نظر گرفته شده است که از جمله این کارگاه‌ها می‌توان به کارگاه ارتقا توان و تاب‌آوری زنان و خانواده، توان‌افزایی بانوان مدیر استان، مدیریت ارتباط، فنون مذاکره و ارتباط موثر و غیره اشاره نمودند.

وی افزود: کارگاه ارتقا توان و تاب‌آوری زنان و خانواده در دو برنامه  آموزش آموزشگران و دوره مهارت‌های دهگانه و به مدت 80 ساعت با اعتباری بالغ بر 800 میلیون ریال و كه براي نخستین بار در استان مرکزی به عنوان استان پایلوت برگزار می‌شود. در این کارگاه به 375 نفر از اعضای خانواده‌های آسیب‌دیده و در معرض آسیب مهارت‌های لازم آموزش داده می‌شود.

 ايشان تصریح کردند: در کارگاه توان‌افزایی مدیران استان، 56 نفر از مدیران زن استان در کارگاهی دو روزه به کسب مهارت می‌پردازند، ضمنا کارگاه مدیریت ارتباط  23 آذر براي 150 نفر از بانوان که 70 نفر آنها از وزارت نیرو ، و ما بقي مشاورين امور بانوان دستگاههاي اجرايي و مشاورين بانوان فرمانداريها مي باشند.

وي بیان کردند: پویایی کارگروه بانوان و خانواده، آموزش نماز و نقش آن در کاهش آسیب‌های اجتماعی وهمین‌طور تهدیدات فضای مجازی که با همکاری نیروی انتظامی  از دیگر کارگاه‌هایی هستند که در برنامه گنجانده شده‌اند و باید تا پایان سال انجام شوند.

وی ادامه داد: برنامه‌های دیگری مانند برگزاری نخستین آیین نکوداشت مادر و جشنواره زنان مولف و مترجم کتاب و آیین نکوداشت مادر كه برای نخستین‌ بار در استان مرکزی برگزار خواهد شد. كه تاکنون 17 دستگاه و 5 فرمانداری همکاری داشته‌اند، در جشنواره زنان مولف و مترجم کتاب بمناسبت سالروز تولد حضرت زهرا(س) بر 60 نفر از بانوان مولف و مترجم معرفی می‌شوند. چند نشست‌های تخصصی از جمله نشست خیرين اجتماعی، تشکیل اتاق‌های فکر و همین‌طور نشست مسئولان کمیته‌های تخصصی با استاندار از دیگر برنامه‌هایی است که برای این حوزه درنظر داریم.

طرح توانمندی زنان روستایی استان نیز در 24 روستای استان با همراهی معاونت عمرانی استانداری مرکزی به صورت نمونه تا پایان سال انجام می شود و در صورت اثرگذاری در تمامی مناطق محروم و روستایی استان اجرا خواهد شد.
فرجی توضیح داد: برگزاری نمایشگاه تخصصی دستاوردهای زنان روستایی نیز در ابان ماه سال آتی در اراک پیش بینی شده که در سطح ملی در نوع خود کم نظیر است.

 

فرجی افزود: بازرسی از 127 آرایشگاه بانوان از جمله اقدامات انجام شده است که هنوز ارزیابی نهایی آن تکمیل نشده است ولی در مجموع از شرایط خوبی برخوردار نبودند، بازرسی‌های بعدی از مهدهای کودک و سالن‌های ورزشی بانوان است.

وی خاطرنشان کرد: سفر هیئت دولت به استان مرکزی اتفاقات خوشایندی را به‌ دنبال داشت که از جمله آن می‌توان به اختصاص 40 میلیارد ریال برای مرکز درمان ناباوری رویان همین‌طور 14 میلیارد ریال برای پارک بانوان و آغاز عملیات اجرایی سالمندان اراک اشاره کرد.کارشناس امور بانوان دفتر امور بانوان و خانواده


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها