Portal_background_image

جلسه بازديد سومين جلسه شوراي توسعه وتعاون بانوان كارآفرين استان

سومين جلسه شوراي توسعه وتعاون بانوان كارآفرين استان مركزي با حضور سركار خانم دكتر سلطاني مشاورمحترم مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در امور زنان ، مدير كل امور بانوان وخانواده استان مركزي و مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی و تعدادي از نمايندگان دستگاههاي مرتبط وجمعي از كارآفرينان زن موفق استان تاريخ 13/4/96 ساعت 30/10 در محل مركز خدمات كسب وكار شركت شهرك هاي صنعتي برگزار گرديد

سومين جلسه شوراي توسعه وتعاون بانوان كارآفرين استان مركزي با حضور سركار خانم دكتر سلطاني مشاورمحترم مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران   در امور زنان ، مدير كل امور بانوان وخانواده استان مركزي  و مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی و تعدادي از نمايندگان دستگاههاي مرتبط وجمعي از كارآفرينان زن موفق  استان  تاريخ 13/4/96 ساعت 30/10   در محل مركز خدمات كسب وكار شركت شهرك هاي صنعتي برگزار گرديد

مشاورمديرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران درامور بانوان گفت: با برنامه ریزی اصولی و دقیق باید مشارکت زنان در توسعه کارآفرینی و ایجاد اشتغال مبدل افزایش یابد.

زنان موفق دارای ظرفیت بالا وتحصیل کرده زیادی هم اینک در کشور وجود دارد که باید با برنامه ریزی اصولی و حمایتی به سمت ایجاد کار افرینی و اشتغال هدایت شوند.
وی اضافه کرد: متاسفانه علی رغم وجود زیر ساخت های مناسب و تعداد زیاد شهرکهای صنعتی در کشور سهم زنان کارآفرین در این بخش ها بسیار ناچیز است که باید با اطلاع رسانی های مناسب سهم این قسمت از جامعه باید افزایش یابد.
وی اظهار داشت: با تاکید رییس سازمان شرایط برای واگذاری حوزه های مدیریتی در بخش اجرایی شهرکهای صنعتی فراهم‌ است که این مهم بیانگر توجه ویژه به بانوان در بخش صنعت است.
سلطانی در ادامه گفت: این آمادگی وجود دارد با پیشنهاد های مناسب به فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی خلاء های قانونی برای افزایش نقش آفرینی زنان در بخش های شهرکها و نواحی صنعتی و توسعه کار آفرینی اقدام های اساسی صورت گیرد.
وی اظهار داشت: نقش زنان باید در تولید، افزایش صادرات هوشمند و تثبیت نقش کارافرینی به عنوان هدایت استعدادهای جوان بیش از بیش پر رنگ تر گردد..
وی توضیح داد: در برنامه ششم توسعه، راهبرد خاص و موثری برای زنان سرپرست خانواده با پیش بینی بودجه ۲۰۰ میلیاردی در نظر گرفته شده و برای ایجاد اشتغال زنان در شهرک ها و نواحی صنعتی به پیشنهادات کار افرینان توجه جدی شود.
مشاور امور زنان سازمان صنایع كوچك و شهرکهای صنعتی کشور تاکید کرد: در معاونت روستایی نهاد ریاست جمهوری نزدیک به ۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای اشتغالزایی در نظر گرفته شده است که زنان می بایست با تشکیل تعاونی های مناسب در راستای بهره مندی ازاین تسهیلات تلاش جدی کنند.
در ابتدای این نشست مصطفی آمره مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان مرکزی گفت: هم اینک ۳۴ شهرک و ناحیه صنعتی در استان مرکزی وجود دارد که در ۳۱ شهرک آن واگذاری زمین در حال انجام شدن است و امکان استقرار صنایع کوچک و بنگاه های اقتصادی در تمامی شهرستان ها وجود دارد.
وی افزود: در سیاست های اقتصاد مقاومتی تاکید بر توسعه نواحی صنعتی شده است که به این منظور مطالعه تاسیس چند ناحیه صنعتی در مناطق میلاجرد، سمقاور و آمره وجود دارد که می توان بخشی از آنان را به زنان کارافرین تخصیص داد.
وی اظهار داشت: استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ هزار هکتار زمین در اختیار شهرک ها و نواحی صنعتی رتبه نخست کشور را داراست که تا کنون ۴ هزار و ۸۹۸ هکتار آن به عنوان شهرک و ناحیه صنعتی عملیاتی شده و زیر ساخت های آن نیز در حال فراهم شدن می باشد و سه هزار و ۳۶۸ هکتار به اراضی صنعتی اختصاص دارد..
آمره گفت: ۲۸ هزار و ۵۶۰ شغل درشهرک ها و نواحی صنعتی استان مرکزی ایجاد شده است که متاسفانه بانک اطلاعاتی جامع ای از نظر تعداد زنان شاغل در این عرصه وجود ندارد.
آمره در ادامه اضافه کرد: هم اینک ۸۹ نفر از مدیران عامل واحد های صنعتی استان مرکزی زنان هستند و طی برنامه ریزی های صورت گرفته امکان واگذاری زمین به زنان کارآفرین با شرایط تشویقی خاص وجود دارد.

درادامه خانم فرجي مدير كل امور بانوان وخانواده استان مركزي  پيرامون پتانسيل وظرفيت موجود در حوزه صنعت ، توسعه مشاغل خانگي واطلاع رساني تسهيلات وحمايت ها به زنان كارافرين و...توضيحاني ارائه نمودند
گفتنی است در این نشست زنان کار آفرین به ارائه مشکلات و موانع موجود در بحث تولید و اشتغال پرداختند.
همچنین مقرر شد نخستین نشست شورای توسعه و تعاون زنان کار آفرین کشور به میزبانی استان مرکزی در آینده ای نزدیک برپا گردد.
گفتنی است مشاور اموربانوان سازمان ضمن دیدار با استاندار و مقامات استان مرکزی از 3واحد صنعتی  فعال  زنان مستقر در شهرک صنعتی خيرآباد اراك بازدید کردند.کارشناس امور بانوان دفتر امور بانوان و خانواده


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها