Portal_background_image

ديدارمعاون رئيس جمهور با آيت ا... دري نجف آبادي ،‌نماينده ولي فقيه و امام جمعه اراك

صبح روز شنبه مورخ 1395/02/25 معاون رییس جمور با آيت ا... دري نجف آبادي ،‌نماينده ولي فقيه و امام جمعه اراك دیدار نمودند.

شهیندخت مولاوردی روز شنبه در دیدار با آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: سال گذشته بیش از 410 هزار میلیارد ریال به عنوان یارانه به مردم پرداخت شد و با این وجود توان سرمایه گذاری های بلندمدت در بخش اقتصادی وجود ندارد.
وی ادامه ادامه داد: پرداختی های 45 هزار تومانی اگر چه ممکن است مشکلاتی از دهک های پایین جامعه را حل کند اما به معنای واقعی برای دهک های بالای جامعه بی تاثیر بوده و تنها هزینه بسیاری را برای دولت به وجود می آورد.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده اضافه کرد: علاوه بر پرداخت یارانه های نقدی به مردم، تراکم نیروی انسانی شاغل نیز در وزارتخانه های مختلف بسیار زیاد است که این مهم باعث شده دولت همه درآمد حاصل از فروش نفت و دریافت های مالیاتی را از دست بدهد.
وی بیان کرد: هم اکنون بیش از سه میلیون زن سرپرست خانوار در نقاط مختلف کشور زندگی می کنند که این امر به یک دغدغه جدی برای دولت تبدیل شده است.
مولاوردی اضافه کرد: درصدد هستیم تا اشتغال را به سمت بخش خصوصی و تعاونی ها ببریم تا از توان زنان بدسرپرست و بانوان هنرمند بهره مند شویم لذا در سند اشتغال پایدار به وضعیت اشتغال زنان توجه ویژه صورت خواهد گرفت.
وی گفت: برنامه های معاونت رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با همگرایی و هم افزایی بین دستگاه های اجرایی و دولت و سایر نهادها حاصل می شود تا وضعیت زنان در جامعه بهبود یابد.
آمار پایین ازدواج در کشور باید جدی گرفته شود
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز در این نشست گفت: آمارهای پایین ازدواج و بالای طلاق در کشور به عنوان اصلی ترین دغدغه مقام معظم رهبری باید جدی گرفته شود.
آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی افزود: تصمیم سازان و مسئولان باید نقش محوری و اثر گذار خانواده در سلامت اجتماعی را پررنگ تر ببینند و برای بالا بردن آمار ازدواج و کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از طلاق و سن بالای ازدواج برنامه ریزی های محوری داشته باشند.
وی ادامه داد: خانواده از نهادهای مهم آموزشی جامعه است که باید از ظرفیت های آن در سوگیری برنامه های توسعه محور، اصلاح رفتارهای نادرست و افزایش همگرایی و انسجام اجتماعی و فرهنگی بهره برد.
امام جمعه اراک اظهار کرد: دین مبین اسلام برای نهاد خانواده اهمیت خاصی قایل است و آن را جایگاه سلامت و نشاط اجتماعی و تربیت و زایش فکر و انسانیت می داند.
وی برقراری عدالت را مهمترین وظیفه دولت عنوان کرد و گفت: پرداختی های برخی از دستگاه های دولتی و کارخانه های صنعتی با نوسانات بسیاری مواجه است به طوری که این امر به اختلافات طبقاتی در جامعه دامن زده است.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار کرد: جوانان شهرستان اراک بسیار علاقه مند به اشتغال در شرکت های ایرالکو و پتروشیمی شازند هستند چرا که در این دو شرکت نظام های پرداختی بر هیچ اصل و اساسی استوار نیست و خانواده دولت باید بر این مهم نظارت بیشتری داشته باشد.
 

 

 

 

 کارشناس امور بانوان دفتر امور بانوان و خانواده


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها