Portal_background_image

كارگروه دومين جلسه كارگروه تخصصي بانوان و خانواده

سرکار خانم فرجی ، مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری در دومین جلسه کارگروه تخصصی امور بانوان و خانواده که در روز یک شنبه مورخ 18/04 /96 با موضوع بررسی نتایج طرح میزان تمایل به فرزندی آوری و عوامل مرتبط با آن از نگاه شهری و روستایی در ایران ، برگزار گردید بر ضرروت برنامه ریزی و سیاستگزاری صحیح در راستای افازیش نرخ جمعتی وو ارتقاء میزان تمایل به فرزندآوری تأکید نمودند.

خانم فرجی ، مدیر کل امور بانوان وخانواده در این جلسه بیان داشتند : فرزندآوری یکی از مهمترین مولفه های علم جمعیت و از جمله موضوعاتی است که در حوزه اجتماعی توجه زیادی را به خویش معطوف داشته است .

ایشان افزودند : نگرانی های ناشی از کاهش تمایل به فرزندآوری و در نتیجه کاهش نرخ جمعیت بود که مقام معظم رهبری در 30 اردیبهشت 1393 سیاست های کلی جمعیت که بر اساس بند یک اصل 110 قانون اساسی است را ابلاغ فرمودند. .

وی با اشاره به پایین بودن نرخ رشد استان از میانگین کشوری تشکر از اقدامات ارزشمند انجام شده در سال گشته  بیان داشتند :بر اسا نظر کارشناسی بهداشت جهانی اگر میزان باروری یک جامعه به زیر 2.1 برسد یک تهدید محسوب می گردد که  در کشور ما نرخ باروری 1.8 است و در استان مرکزی ده سال متوالی ثابت مانده است.

ایشان در پایان خواستار اجرا و احیاء قوانین و سیاستهای تشویقی در کلیه دستگاه های و نهادهای عمومی و دولتی شدند و افزودند : محور قرار گرفتن سیاستهای کلی جمعیت به عنوان  سرلوحه و عمل به مفاد آن از سوی کلیه دستگاه اجرایی می تواند موجبات برون رفت از این بحران جمعیتی را فراهم نماید.

قابل ذکر است در پایان این جلسه مقرر گردید عوامل و دلایل عدم تمایل در مردان و علل جاذب جمعیت نبودن استان  بررسی و نتایج آن جهت انجام برنامه های مداخلاتی در راستای افزایش میزان باروری در استان صورت پذیرد .کارشناس امور بانوان دفتر امور بانوان و خانواده


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها