Portal_background_image

جلسه تبيين مراحل نهايي عمليلاتي و اجرايي طرح ملي «توان افزايي و ارتقاء تاب آوري اجتماعي زنان و خانواده استان »

امروزجلسه اي به رياست سركار خانم فرجي مديركل دفتر امور بانوان و خانواده و با حضور مشاورين امور بانوان فرمانداريهاي تابعه و تسهييلگران (مجريان آموزشي طرح ) در خصوص تبيين مراحل نهايي عمليلاتي و اجرايي طرح ملي «توان افزايي و ارتقاء تاب آوري اجتماعي زنان و خانواده استان » ساعت 11 سالن جلسات ساختمان بحران استانداري (طبقه همكف ) برگزار گرديد .

در ابتدا خانم فرجي فرمودند:  هدف اجرای این طرح ملي «توان افزايي و ارتقاء تاب آوري اجتماعي زنان و خانواده » پس از مراحل اجرایی و فرآیندهای متعدد، توسط معاونت رياست جمهوري به استان ها ابلاغ شد و بر اين اساس  تفاهم نامه ای بین استاندار مرکزی و معاون رياست جمهوری در امور زنان و خانواده منعقد شود.
وی گفت: به منطور پیشبرد و اجرای برنامه های این طرح ملی نفاهم نامه ای بین دفتر امور زنان و خانواده استانداری مرکزی و خانه سازمان های مردم نهاد استان منعقد شده است.
خانم فرجي بيان نمود : محوریت این طرح ملی بر راهبری مباحث از طریق تسهیلگران است که برای استان مرکزی از میان 30 تسهیلگر معرفی شده، 20 نفر به مدت سه روز دوره هاو مهارت هاي دهگانه آموزشی را سپری کرده اند.
خانم فرجی گفتند: برنامه ریزی استانی این طرح ملی در شهرستان ها به مشاور امور بانوان فرمانداران ابلاغ شده و قرار است تمامی فرآیند اجرایی در مناطق شهرستانی به تسهیلگر واگذار شود تا وی پس از جذب و ثبت نام مخاطب، کارگاه های علمی و کاربردی در حوزه تاب آوری اجتماعی برگزار کند.
ايشان افزودند: در اراک پنج کارگاه، ساوه سه کارگاه، دلیجان و خنداب 2 کارگاه و بقیه شهرستان ها هر کدام یک کارگاه تاب آوری اجتماعی برای زنان برگزار می شود.
وی گفت: در این کارگاه ها حداقل بین 25 تا 40 نفر از زنان و مردان حضور دارند و مشمولان ثبت نام در این دوره ها افراد آسیب دیده و یا در معرض اسیب هستند.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی بیان کرد: تسهیلگران وظیفه دارند 10 مهارت آموزش ديده و در نظر گرفته شده را بر اساس محتوا ارائه دهند و تاکید شده در این کارگاه ها شیوه مشارکتی در مباحث دنبال شود.
در پايان  اظهار کردند: هر یک از 10 مهارت در 2 روز يك مهارت آموزش و تعریف می شود و در كارگاهها به صورت عملي و گروهي به افراد آموزش مي شود. کارشناس امور بانوان دفتر امور بانوان و خانواده


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها