Portal_background_image

باز ديد معاون رئيس جمهور از مركز كار آفريني فرهنگي هنري مهر گان

صبح روز شنبه مورخ1395/02/25 معاون رئیس جمهور به همراه استاندار از مرکز کار آفرینی فرهنگی هنری مهر گان باز دید بعمل آوردند.

~~صبح روز شنبه مورخ 22/02/1395 راس ساعت 30/10 از مركز كار آفريني مهرگان معاون محترم رئيس جمهور در امور زنان  مصادف با برگزاري هشتمين نشست منطقه اي و كارگاه هاي آموزشي تقويت و همكاري هاي تخصصي شبكه اي سازمانهاي مردم نهاد حوزه زنان و خانواده در استان مركزي و هيات همراه و استاندار محترم و جناب آقاي حسن بيگي معاون محترم سياسي ، امنيتي و اجتماعي و جناب آقاي حسيني مديركل محترم ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري و جمعي از مشاورين امور بانوان دستگاههاي اجرايي از اين محل بازديد نمودند.
مولاوردی در اين بازدید از کارگاه کارآفرینی زنان اراک افزود: بیمه پایه اجتماعی برای گروه های جمعیتی از جمله زنان خانه دار دیده شده که کارفرمای خاصی ندارند و در طرح یاد شده، دولت به دنبال آن است که بخشی از حق بیمه آنان را با ساز و کارهای ویژه دنبال کند.
وی بیان کرد: دولت در چهار قالب پیشنهاد شده ماده 27 آئین نامه برنامه پنجم توسعه پیگیر ارتقاء و یکپارچه سازی بیمه هاست که بیمه ها را در چند لایه نظام جامع تامین اجماعی دنبال می کند.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد: درحال حاضر زنان خانه دار از طریق بیمه خویش فرما با پرداخت مبالغی خود را بیمه می کنند که با گذشت 15 تا 20 سال، امکان دریافت مستمری را دارند اما، دولت در پی آن است تا بخشی از حق بیمه آنان را متقبل شود.
دکتر مولاوردی اظهار کرد: آمار دقیقی در کشور از زنانی که مشمول هیچ بیمه ای نیستند وجود ندارد و از سوی دیگر نیز بخشی از زنان خانه دار زیر چتر بیمه های مختلف هستند و دولت می کوشد که شرایط فعلی را با بهترین مزایا برای زنان خانه دار سامان بخشد.
وی عنوان کرد: زنان سرپرست خانوار در زمره چتر بیمه ای مهاد حمایتی بهزیستی هستند و بخشی نیز به دلیل نبود کارفرما مشمول پوشش بیمه اجباری نیستند و همه این وارد در قالب برنامه های دولت و لایحه اشاره شده به خوبی دیده شده است.کارشناس امور بانوان دفتر امور بانوان و خانواده


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها