Portal_background_image

جلسه اولين جلسه كميته تخصصي ذيل كارگروه تخصصي بانوان و خانواده

اولین جلسه کمیته تخصصی ذیل کارگروه تخصصی بانوان و خانواده به ریاست سرکار خانم فرجی مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده و با حضور مشاورین امور بانوان دستگاههای اجرایی راس ساعت 10/30 در محل سالن جلسات طبقه سوم استانداری برگزار گردید.

اولین جلسه کمیته تخصصی ذیل کارگروه تخصصی بانوان و خانواده به ریاست خانم فرجی مدیرکل دفتر امور بانوان و خانوادهبا دستور کار :1- اراده شاخص های تخصصی حوزه زنان و خانواده دستگاههای اجرایی استان 2-تبیین برنامه های سال جاری حوزه زنان و خانواده استان برگزار گردید.

اولین جلسه کمیته تخصصی ذیل کارگروه بانوان و خانواده استانداری مرکزی افزود: نشاط اجتماعی عاملی جدی در تقویت پیوست های رفتاری، ارتباطی و فرهنگی در جامعه و جوانان است و در سایه برنامه های هدفمند تفریحی، هنری و ورزشی می توان پویایی و تحرک موثر را در لایه های جامعه به ویژه زنان و جوانان ایجاد کرد.

ایشان گفت: نشاط اجتماعی عامل انگیزش در کار و بهبود روابط فردی و جمعی است و بهبود این شاخص در سال جاری به عنوان مهمترین نیاز خانواده ها در استان دنبال می شود.

وی اظهار کرد: زنان به عنوان رکن مهم تصمیم سازی و راهبری مناسبات خانواده نقش پررنگی را در ایجاد و بهبود نشاط و سلامت و تحکیم بنیان خانواده دارند و در سال جاری یکی از برنامه های هدفمند برای این قشر در راستای نشاط اجتماعی تعریف شده است. مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی اظهار کرد: یکی دیگر از اولویت های کاری امسال تحقق عملی شعار حمایت از کالای ایرانی است و با برنامه های مشخص تلاش می شود که فرهنگ مصرف گرایی در خانواده ها محدود شده و حساسیت لازم در راستای مصرف کالاهای ایرانی در زنان و خانواده ها ایجاد شود.
ایشان افزود: حمایت از مصرف کالای ایرانی یک ضرورت است که اشتغال و توسعه کشور به آن بستگی دارد و زنان به عنوان عنصر اصلی در انتخاب کالاها می توانند نقش تاثیرگذاری در مصرف کالای ایرانی داشته باشند.وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: 85 درصد برنامه های دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی در سال گذشته محقق شده و شاخص های تخصصی دستگاه های اجرایی در حوزه زنان و خانواده باید در تدوین برنامه های امسال هر چه سریعتر اعلام شود.مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی گفت:تدوین سند وضعیت زنان استان مرکزی در دست انجام است که با تکمیل آن نقشه راه هدفمند در فرصت شناسی و تهدیدهای این حوزه به دست خواهد آمد.

فرجی افزود: برابر قانون پنج درصد اعتبار دستگاه های اجرایی استان باید در حوزه زنان و خانواده هزینه شود و به همین منظور ارائه طرح های کاربردی و اثربخش در این حوزه ضروری است.


دسته بندی

کارشناس امور بانوان دفتر امور بانوان و خانواده


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها