Portal_background_image

افتتاح مركز توانمندسازي و بازتواني ويژه زنان و دختران آسيب ديده و يا در معرض آسيب اجتماعي (خانه امن)

مراسم افتتاح خانه امن اراك همزمان با دهه مبارك فجر، صبح روز چهارشنبه مورخ 20/11/1395 با حضور مديركل بهزيستي ،‌ مديركل دفتر امور بانوان و جمعی از مدیران ارشد استان، برگزار شد.

مراسم افتتاح خانه امن اراك همزمان با دهه مبارك فجر، صبح روز چهارشنبه مورخ 20/11/1395 با حضور مديركل بهزيستي ،‌ مديركل دفتر امور بانوان و جمعی از مدیران ارشد استان، برگزار شد.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی در این مراسم گفت: فراهم نمودن زمینه‌های تحصیل و اشتغال، خودکفایی، شناخت استعدادها و توانمندی‌های دختران و زنان در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی و هدایت آنها به سمت استفاده از  توانمندی‌ها، حمایت، نگهداری و تأمین محل امن دختران و زنان در معرض آسیب و آسیب دیده به منظور ارتقاء سطح دانش و آگاهی از اهداف خانه امن به شمار می‌رود.

وی افزود: گروه هدف این طرح، زنان و دختران خشونت دیده یا در معرض خشونت، دختران و زنان در معرض آسیب اجتماعی حاد و آسیب دیده اجتماعی است، خانه امن مکانی است جهت اسکان موقت این قشر از دختران و زنان که در طی اقامت، از امکانات و خدمات تخصصی فردی، خانوادگی و اجتماعی در راستای رفع آسیب‌های وارده، به صورت رایگان بهره‌مند می‌شوند.

سپس خانم فرجي گفت:ايجاد اين خانه يكي از ضروريات مهم جامعهاستكه با هدف اسكان موقت دختران و زنان آسيب ديده و در معرض آسيب راه اندازي گرديده و آنها مي توانند در طی اقامت، از امکانات و خدمات تخصصی فردی، خانوادگی و اجتماعی در راستای رفع آسیب‌های وارده، به صورت رایگان بهره‌مند ‌شوند.

ايشان ابراز اميدواري كردند كه با افتتاح اين مركز گامي مؤثر در جهت حمايت و توانمندسازي زنان و دختران آسيب ديده و در معرض آسيب برداشته و شاهد كاهش مسائل ومشكلات اين قشر از بانوان باشيم .در پايان از زحمات و پيگيري هاي مستمر مسئولين بويژه مديركل بهزيستي را راستاي راه اندازي اين مركز تقدير و تشكر نمودند.   کارشناس امور بانوان دفتر امور بانوان و خانواده


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها